13 грудня 2018 р.

Семінар-навчання «Протидія та запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі»

time 05 Дек 2018р

04 грудня 2018 року у приміщенні районної державної адміністрації управлінням освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту районної державної спільно із центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено семінар-навчання з питань взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання, протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі та надання допомоги постраждалим особам.

У даному заході прийняли участь представники управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації, центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, служби у справах дітей районної державної адміністрації, Олешківського відділення Новокаховського відділу поліції ГУНП у Херсонській області, ювенальної превенції Олешківського відділення поліції Новокаховського відділу ГУНП в Херсонській області, КНП «Олешківського центру первинної медико-санітарної допомоги», Бюро безоплатної правової вторинної допомоги, сільських, селищних рад та Великокопанівської, Виноградівської, Ювілейнівської об’єднаних територіальних громад.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся перший заступник голови районної державної адміністрації Артем Сопов. У своїй промові підкреслив актуальність проблеми та необхідність укріплення системи протидії та запобігання домашньому, ґендерно зумовленому насильству, а саме запровадження нових підходів до її розв’язання на місцевому рівні.

Головний спеціаліст управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Галина Гараненко звернула увагу присутніх на зміни внесені до діючих законодавчих актів, а саме: Законів України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» та «Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі», розглянуто основні напрями реалізації державної політики.

Директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Жанна Кавун, використовуючи мультимедійну презентацію, більш детально ознайомила присутніх із діючими нормативно-правовими актами та  взаємодії суб’єктів задля реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, на проведення інформаційно-просвітницьких кампаній, спрямованих на підвищення рівня обізнаності населення з питань запобігання та протидії домашньому насильству в сім’ї, активізації профілактичної роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах. Акцентувала увагу присутніх на тому, що на території району з 25 листопада по 10 грудня триває Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Основним завданням у вирішенні даного питання є забезпечення механізму взаємодії суб’єктів відповідальних за реалізацію державної політики, надання потерпілим від насильства якісних послуг, а це можливо лише за злагодженою системою.

На завершення семінару було підведено підсумки, кожен висловив своє бачення щодо ефективності подальшої співпраці. Учасникам роздано інформаційно-довідкові матеріали щодо запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.